ענבל פיזרו

שלוש המשפחות שלי. מאת: ענבל פיזרו

שמי ענבל פיזרו, בת 15 מקיבוץ יזרעאל. מאז שאני זוכרת את עצמי יש לי שלוש משפחות שתמיד היו חלק מהשגרה שלי : המשפחה שלי, הקיבוץ ואיל"ן.

כשהייתי בת כמה חודשים בלבד סבלתי מדימום בגב כתוצאה מסיבוך של כלי דם בחוט השדרה, ומאז יש לי קשיים פיזיים ברגליים ואני נעזרת בקביים ובכסא גלגלים.

המשפחה והקיבוץ היו תמיד הבועה שלי- העולם הנפלא והמקסים שבו הייתי מיוחדת בזכות עצמי, אך לא שונה- חלק שווה ככל החלקים (עקרון הקיבוץ). מגיל 5 אני מגיעה לאיל"ן. אני זוכרת איך הייתי מחכה להגיע לאיל"ן (מרכז הספורט של איל"ן בחיפה) אחרי נסיעה ארוכה ונכנסת למים החמימים, שם קיבלה אותי מדריכה נפלאה שאותה אני כל כך אוהבת. עם חיוך היא לימדה אותי לשחות וליהנות מהמים.

כשהייתי ילדה קצת יותר גדולה, הייתי מבקשת שוב ושוב מאבי שיחזור קצת יותר מוקדם מהעבודה כדי שאוכל להגיע לבריכה קצת לפני האימון, ליהנות מהאווירה החברותית שכללה את הקבוצה שלי , האחראית על הבריכה שתמיד דאגה לי , המאמנת שתמיד כל כך הערצתי, וחברותי לקבוצה שאימצו אותי ולקחו אותי תחת חסות ולימדו אותי הכל! כל אלה יחד עם הבריכה- הבריכה שלי-המים שלי- הם משהו שאין לו תחליף. אין עוד בריכה כמו בריכת איל"ן בכל העולם. היום, כספורטאית , אני עדיין מגיעה למרכז הספורט של איל"ן בקרית חיים, שלא השתנה כלל. אני עדיין פוגשת את המדריכה הראשונה שלי ,עדיין מקבלת חיוך, עדיין חברה בקבוצה תומכת עם מאמן אותו אני מעריצה ושמאמן אותנו כבר שלוש שנים, עם החברות שעדיין מלמדות אותי ועם הבריכה שלי.

ללא כל זה אני לא יודעת איפה הייתי כיום, אך אני יודעת שאני גם לא צריכה לדאוג- אני יודעת שאיל"ן תמיד יהיה שם בשבילי, בדיוק כמו משפחה.

ענבל כיום"באולימפיאדת הנכים בבייג'ין בשנת 2008 השתתפו 9 ספורטאים מאיל"ן. המשלחת חזרה עם 4 מדליות כסף ומדליית ארד . ב-3 מדליות כסף זכתה השחיינית ענבל פיזרו מאיל"ן חיפה, ומדליית כסף נוספת לטניסאים שרגא ויינברג ובועז קרמר מאיל"ן רמת גן."