ליאת אלמוג

דברי ליאת אלמוג בטקס פתיחת אירועי שנת ה 60 לאיל"ן בבית הנשיא 29.03.2012 

שמי ליאת אלמוג תושבת רמת גן.  היכרותי עם אילן החלה מהיותי כבת 3 עת נכנסתי לגן הילדים, נולדתי למציאות בה הפך אילן לחלק חשוב ובלתי נפרד בעיצוב חיי מאז ועד עצם היום הזה.

את צעדיי הראשונים עשיתי בגן הילדים בו התפתחתי וגדלתי, דרך בית הספר אשר נטע בי את ההבנה והיכולת לקיים חיי שיגרה בספסל הלימודים כילדה ככל הילדים.

לצד כל אלה היו גם שעות של חיי חברה מלאי פעילות בחוג החברתי אותו הקים אילן בכדי לתת מענה גם לצרכיי החברתיים שהיו גדושים בזכותם בטיולים בכל רחבי הארץ לאורכה ולרוחבה דרך חוויות יוצאות דופן של פעם בחיים בספורט אתגרי בשמי הארץ בים בצלילה עם דולפינים וביבשה במסע גיפים מיוחד.
 

והיו גם אלה קייטנות הקיץ המיוחדות שהתקיימו בכל רחבי הארץ למשך שבוע בהם הרגשתי על גג העולם תחושה שזר לא יוכל לעולם להבין זאת. 

היום אני לוקחת חלק פעיל במרכז הספורט לנכים ספיבק אשר נותן מענה לכל צרכיי הפיזיים ומספק לי טיפוליי שיקום פרטניים בזכותם הגעתי להישגים אחרי קשיים רבים אותם חויתי בדרך, ותודות לכך מצבי הפיזי השתפר ללא היכר. 

כמו כן אני משתתפת בחוג להעצמה אישית אותו מקיים אילן על מנת לתת לי את הכלים הנדרשים ליציאה מהבית תוך השמת דגש על היציאה לחיים עצמאיים בחברה ובקהילה. 

כיום אני עובדת במוקד הטלפוני של איל"ן. אני רואה בעבודה זו שליחות כמי שנהנתה מהשירותים הנרחבים עכשיו זה הזמן שלי לתת לילדים אחרים כמוני הזדמנות לחיים בריאים קלים וטובים יותר. 

אני ניצבת כאן מולכם כדי לומר תודה לכל העוסקים במלאכה מראשון המייסדים  והמתנדבים ועד אחרון העובדים בעמותה, תודה על רגעי החסד האושר והשמחה, בלעדיכם לא הייתי יכולה. 

אין לי כל דרך לתאר כיצד היו נראים חיי ללא אילן כילדה או כאדם מתבגר כיום, אבל אין לי ספק כי בלעדיכם התמודדות בחיי היום יום הייתה קשה שבעתיים. 

לצד כל אלה ברצוני להודות להוריי לאחיותיי אחי ומשפחתי על מסירות הנפש מיום היוולדי שאינה יודעת גבולות.  אתם אלה העושים ימים כלילות לתת לי את כל צרכיי הפיזיים והרגשיים ללא לאות גם כאשר ידענו ימים קשים מנשוא ושמחות אני יודעת כי לעולם לא אוכל לגמול לכם על כך אתם משפחתי היקרה אתם הוא הכתר המונח על ראשי בכל יום ובכל שעה. 

ולך כבוד הנשיא אומר תודה על הזכות שניתנה לי לחלוק יחד איתך את הכבוד לעמותת איל"ן אשר חוגגת  כעת  60 שנה להיווסדה.