אברהם רואש

דברי אברהם רואש בטקס פתיחת שנת העבודה  של איל"ן בבית הנשיא לקראת "מצעד הפרוטות" ינואר 2013 

כבוד נשיא המדינה מר שמעון פרס, מכובדים יקרים, חברים יקרים, משפחות יקרות.

התכנסנו כאן היום, אנו המאמנים כי רוח האדם עוד תנצח את החומר. רוח עזה המבקשת לפתוח צוהר, להגשים חלומות להשתלב בחברה.

שמי אברהם רואש, בן 35, נכה הלוקה בשיתוק מוחין ניצב לפניכם בעת הזו כסטודנט שנה ג' במשפטים במכללה האקדמית נתניה.

מאז שאני זוכר את עצמי ועוד לפני כן לפי מה שסיפרו לי הורי, איל"ן מלווה אותי ואת משפחתי. בכל צורך ראשוני תמיד היה איל"ן לצידנו, מהמיטה הראשונה שסייע ברכישה, כל כסא גלגלים שנזקקתי לו לפי קצב הגדילה שלי, ועד המחשב הראשון ושיעורים להכרת המחשב– בכל אלה תמיד איל"ן סייע ועזר לממש. זכיתי גם להינות מספר פעמים מקייטנות הקיץ של איל"ן שהיו חוויה מיוחדת ומרעננת וחזרתי לביה"ס אחרי הקיץ בכוחות מחודשים כמו כל ילד שבילה את חופשת הקיץ.

דלתו של איל"ן הייתה תמיד פתוחה בפני והחינוך היה תמיד במרכז  סולם העדיפויות של איל"ן כחלק מתהליך השיקום והשילוב בחברה. כמי שהחל את דרכו בגן איל"ן בנתניה , כמי שלמד בחינוך המיוחד, אך השתלב בסופו של דבר בחינוך הרגיל והיום כסטודנט למשפטים אני חש גאווה גדולה וגאון לבוא ולשאת מילים אלו במקום הזה ומעל במה זו.

דרכי, כמו דרכם של כל חבריי הנכים הנמצאים כאן אתנו היום, איננה סוגה בשושנים, אך בזכות אנשים טובים כמו פאולינה ואברהם ברגמן ז"ל שהותירו בצוואתם לאיל"ן קרן מיוחדת להענקת מלגות לסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה, בזכות איל"ן מקיימי צוואתם, התומכים בנו לאורך כל הדרך וגם בבגרותנו כסטודנטים לתארים מתקדמים על ידי הענקת המלגות המקלות עלינו בהתמודדות עם נטל ההוצאות הרבות בתקופת הלימודים, - יש בנו הכוח לומר כאן היום– גם אנחנו יכולים, גם אנחנו חולמים, גם לנו יש תקווה להצליח. ואנו נצליח

הנה אנו כאן באתנחתא, אך דרכנו עוד ארוכה. על כתפנו עוד מוטלת החובה לצאת ולהשתלב בחברה, להוביל לא רק באולימפידה, אלא בכל תחומי החיים – בתעסוקה, בחינוך, בפוליטיקה ובענפים נוספים. שנים היינו בשולי החברה והיום אנו רוצים להיות חלק ממנה וגם להוביל אותה – אנחנו חולמים, אנחנו יכולים.

וכאן אני מבקש לשאת תפילה ודווקא ממקום מכובד זה,  שכל האנשים הטובים שמסביב, ויתווספו עליכם עוד - כי תמשיכו ללוות אותנו,  תמשיכו לתמוך בעידוד ובתמיכה בנכים רבים נוספים אשר יזכו גם הם לאותה הזכות והתענוג של לימודים אקדמאיים.

חיזקו ואימצו, אחיי היקרים, חיזקו ואימצו מתנדבי ועובדי איל"ן המסורים, נתתם לי ולשכמותי כלים, סיוע, טיפול מקצועי ומסור ובעיקר תקוה ואמונה ביכולותינו.  

תודה לכם, תודה לכולכם.