נשיא המדינה

הנשיא פרס: "לַילדים הפגועים, הנפלאים וּתמימי-הנפש יש איל"ן גדול להתלות בו"

נשיא המדינה, שמעון פרס חלק לאיל"ן כבוד גדול בטקס מכובד ומרגש שהתקיים " במשכן נשיאי ישראל בירושלים
מסורת היא שנשיא המדינה המכהן עורך קבלת פנים למתנדבי ותומכי איל"ן בכל שנה לרגל פתיחת "מצעד הפרוטות" -יום ההתרמה השנתי של איל"ן. במעמד זה מברך הנשיא את התורמים, התומכים, המתנדבים ואת עובדי איל"ן ומחזק את ידי כולם להמשך הדרך. ברכת נשיא המדינה נותנת לכל הפעילים באיל"ן עידוד וכוח להמשך העשייה ומעודדת את כלל הציבור להמשיך ולתרום לרווחת אוכלוסיית הנכים בישראל.

בטקס השתתפו מר ליאו נואי, בעל השליטה בקבוצת בריטיש השקעות בע"מ, שכיהן השנה בתפקיד יו"ר מצעד הפרוטות לשנת 2009 עמיר בירם - מנכ"ל בריטיש ישראל, יוסי צבי - מנכ"ל רשת קניוני ישראל, רו"ח אהוד רצאבי- יו"ר עמותת איל"ן, שמעון צוריאלי - מנכ"ל עמותת איל"ן, ונציגות של נכי איל"ן. האירוע בבית הנשיא עמד בסימן התנדבות הקיבוצים והיישוביים הקהילתיים לאירוח קייטנות איל"ן ובמהלכו הוענקו תעודות הוקרה לנציגי הקיבוצים והיישובים הקהילתיים על פעילות זו.

נשיא המדינה שמעון פרס אמר "איל"ן הוא איגוד ששליחותו האנושית כובשת את הנשמה. כי אין לך דבר המַּכמיר את הלב וּמציף אותו כאֵב וחמלה יותר מילד פגוע. "מצעד הפרוטות" של איל"ן שמר, שנה אחרי שנה, על שמו ההיסטורי, הנאֶה, הצנוע ורב-החן. שִמרו על השם, שִמרו על התוכן. צאוּ מכאן אל המצעד, מצוידים בברכָּתה של המדינה ובברכָּתי האישית. אין לי ספק שזה יהיה "מַארְשׁ" מפואר וּמוצלח מאין כמוהו".