פרס ישראל

איל"ן - איגוד ישראלי לילדים נפגעים זוכה השנה בפרס ישראל על מפעל חיים - תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. פרס ישראל הוא פרס יוקרתי שמעניקה מדינת ישראל במגוון רחב של תחומים. הענקת הפרס נערכת מדי שנה במוצאי יום העצמאות בירושלים בטקס ממלכתי בהשתתפות ראשי המדינה. הענקת הפרס החלה בשנת 1953 ביוזמתו של שר החינוך, בן ציון דינור (אשר זכה בעצמו בפרס בשנת 1958 ובשנת 1973). דינור אמר על הפרס: "מתן פרסי ישראל ביום העצמאות בא להדגיש את הקשר הפנימי האורגני בין עצמאות מדינית ובין עצמאות רוחנית. קביעת הטקס ביום העצמאות באה להזכיר לעם חזור והזכר כי עצמאותו של עמנו תלויה בעוצמתו הרוחנית ואין עוצמה רוחנית לעם אם אין העם שוקד על עצמיותו" 
 ilanshaarpras_426_426
אלה נימוקי הוועדה להענקת הפרס לאיל"ן:

איל"ן - איגוד ישראלי לילדים נפגעים:

בנימוקיה למתן הפרס, ציינה הועדה, כי איל"ן - איגוד ישראלי לילדים נפגעים הוקם בראשית שנות החמישים של המאה הקודמת ומטפל מאז במסירות בילדים נכים כדי לשפר את איכות חייהם ולנסות לשקמם. פעילותו של האיגוד משתרעת על פני מדינת ישראל כולה, ממטולה ועד אילת.

האיגוד הקים ומקיים מרכזי ספורט לנכים, מרכזי יום לנכים קשים וגם שוקד על מתן דיור מתאים לנפגעים. פעילות האיגוד מתבססת במידה ניכרת על התנדבות רבתי והפעילות המרשימה מסייעת במידה ניכרת לאיכות חייהם של הנכים בהם האיגוד מטפל.

הפרס יוענק לזוכים בטקס ממלכתי בהשתתפות נשיא המדינה, ראש הממשלה, שרי הממשלה, חברי הכנסת, שופטי בית המשפט העליון ומכובדים רבים.

יו"ר איל"ן, רו"ח אהוד רצאבי מוסר:
אני שמח וגאה על שהוועדה מצאה את איל"ן ראוי לפרס המכובד אשר מהווה תעודת הוקרה לאלפי המתנדבים הנאמנים, לנכים ומשפחותיהם ולעובדי הארגון על עשייה משותפת במקצועיות, בנחישות ובמסירות אין קץ מזה למעלה מ-50 שנה.