פנייתו של אלדר יוספוב לקבלת מלגה

אלדר קיבל מלגת לימודים בשנת 2008 וממשיך את לימודיו בהצלחה

שלום רב,
שמי אלדר יוספוב ואני סובל משיתוק מוחין, שעקב המצב היה יש לי בעיה בדיבור ובידיים.

אני נולדתי בברית מועצות ב-1986. שם אני כל היום הייתי בבית ולא למדתי, כי שם אין בית ספר לנכים. הורי לימדו אותי בבית קרוא וכתוב. בשנת 1998 עליתי לישראל. בישראל אני פעם ראשונה הלכתי לבית ספר. בית ספר הראשון שלי היה ""און" שהוא מוסד לתלמידים נכים.
הלימודים היו נפלאים והיחס שקיבלתי מהצוות היה חמים ואוהב.
בשנת 2005 עברתי לבית ספר רגיל, בו השלמתי תעודת בגרות מלאה. כשרציתי להירשם לבית ספר זה, לא רצו לקבל אותי בגלל נכותי, אמרו שהם יתקשרו איתי אך למרות הכל , בסופו של הדבר הם קיבלו אותי. הלימודים שם היו מופלאים, למרות הקושי בדיבור יצרתי קשרים חברותיים עם כמה חברי, אני עזרתי להם בלימודים, והם החזירו לי אהבה.
את המבחנים עשיתי עם לוח אלפבית והעוזרת שלי כתבה לי מה שאייתי היו מבחנים בספרות שאני נאלצתי לאיית 10 עמודים.

הציונים שלי:
ספרות- 98
מתמטיקה- 97
אנגלית - 85
תנ"ך - 95
היסטוריה - 100
הבעה עברית - 85

שנה שעברה התחלתי ללמוד ספרות באוניברסיטה תל-אביב , והשנה אתחיל ללמוד בחוג קולנוע.
אני מאוד נהנה ללמוד באוניברסיטה, הלימודים מעניינים, אני מאושר וגאה שאני נכנסתי למקום שבו אפשר ללמוד דברים רבים על העולם.
אני רוצה להיות בעתיד תסריטאי, היא שאני מאוד אוהב לכתוב ולהמציא סיפורים כאילו אני בורא על דף נייר פשוט, עולם חדש, שבו אני קובע את גורל הדמויות, מי יחיה ומי ימות, ומה יקרה בסוף, בסיפור שלי , אני משחק את תפקיד האלוהים וזה מאוד מעניין מבחינתי.
בעזרת המקצוע הזה אני יוכל לפרנס את עצמי בכבוד, כמו כל אדם אחר.
בארץ ובעולם המעסיקים אינם רוצים להעסיק נכים בגלל מגבלותיהם ובמיוחד את האנשים עם מגבלות הדיבור ומשם כך רבים מאיתנו (הנכים) נאלצים להישאר לגסוס בבית.
הסיבה שבחרתי בתסריטאיות כי אחת המטרות שלי היא לעזור לקדם את הזכויות,כולם יודעים שטלוויזיה היא אמצעי שבעזרתו ניתן להשפיע על הציבור הרחב. היתרון הזה של הטלוויזיה יכול לשמש אותי ולהשפיע על החברה לקבל את הנכים כשווים.

הציונים שקיבלתי במבחנים השנה באוניברסיטה בקורסים השונים - 94, 93, 87 , 84, 80.

אני מבקש בבקשה מכם תעזרו לי לממן את המלווה שיעזור לי מבחינה פיזית באוניברסיטה. המלווה זה יוכל לתרגם למרצה את מה שאני מאיית בלוח. אני זקוק למלווה בקורסי התרגול באוניברסיטה, ששם יש צורך להשתתף ...