תעסוקה והשכלה

שילובם של אנשים עם מוגבלויות פיזיות בחברה ובקהילה הינו יעד מרכזי באיל"ן. אנו מאמינים שקבלתם והכלתם בחברה תורמים הן לאדם עם המוגבלות והן לכלל החברה. על כן מקיים איל"ן פעילות נרחבת למען קידומם ושילובם של הילדים, הנוער והמבוגרים בחינוך, בחברה ובתעסוקה ותומך ומסייע ברכישת השכלה כבר מגיל צעיר. יתר על כן איל"ן אף מקדיש משאבים רבים לסיוע ברכישת השכלה גבוהה כמפתח להצלחה בשילוב נכי איל"ן בתעסוקה בשוק החופשי בהתאם ליכולותיהם.

לנכי איל"ן אשר אינם יכולים להשתלב בתעסוקה בשוק החופשי מאפשר איל"ן לקחת חלק בפעילויות תעסוקה במרכזי היום, במחלקה התעסוקתית ובמפעל המוגן של איל"ן.

איל"ן מעודדת אנשים עם מוגבלויות להשתלב בתעסוקה

עמותת איל"ן פועלת רבות כדי לעודד יציאה ושילוב של בעלי מוגבלויות בעולם התעסוקה: יצירת שיתופי פעולה עם מעסיקים פוטנציאליים, הפעלת תכניות לאיתור, גיוס והפניית מועמדים לתעסוקה מותאמת ובניית מסלולי הכשרה והשמה תעסוקתית בשוק החופשי.
בימים אלו עולה קמפיין ארצי של איל"ן שמטרתו עידוד אנשים עם מוגבלויות  להשתלב בשוק העבודה, עידוד המעסיקים לפתוח שעריהם ולהעסיק אנשים עם מוגבלות והגברת המודעות הציבורית ליכולות הנכים לתרום לחברה כאזרחים יצרנים שווי זכויות.
העמותה פועלת למען חברה נאורה יותר ועתיד שווה לכולם והקמפיין מחזק את התפיסה המנחה את איל"ן מבראשית באשר לערכי הערבות ההדדית ולקיחת אחריות חברתית.

רו"ח אהוד רצאבי, יו"ר איל"ן: ‎‏"מטרת‏‎ ‎הקמפיין‎ ‎היא‎ ‎להביא‎ ‎‎ ‎לשיפור‎ ‎בשיעור‎ ‎העסקת‎ ‎אנשים עם ‎מוגבלויות‎ בתעסוקה ‎ולשילובם‎ ‎בחיי‎ ‎החברה‎ ‎והכלכלה. כיום המדינה מפסידה כסף מאי העסקת אנשים עם מוגבלויות, מהלך זה יביא ‎לצמיחת‎ ‎התוצר‎ ‎השנתי‎ ‎בסכום‎ ‎של‎ ‎כ-5‏‎ ‎מיליארד שקל. בנוסף, 82% ממקבלי קצבת נכות אינם עובדים, חובתנו כחברה השואפת להיות שוויונית ובריאה לעשות הכל כדי לאפשר להם לקבל הזדמנות ותנאים שווים ולעודד אותם להשתלב בתעסוקה".

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות פועלת כדי לשלב אנשים עם מוגבלות בכל תחומי החיים, לרבות חיי העבודה.
מטרת יוזמה זו היא לעודד אנשים עם מוגבלות להתמודד על משרות בשירות המדינה, וממילא להגדיל את מספר המועסקים עם מוגבלות בשירות המדינה.
למידע בנושא מכרזי כח אדם עדכניים, באתר נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות לחצו כאן