ספורט תחרותי

עם התבגרות הילדים, החל מגילאי בית הספר מתאפשר לילדים לעסוק גם פעילויות ספורט תחרותי, הישגי וקבוצתי במסגרות איל"ן השונות. הילדים נהנים ממתקני ספורט מותאמים, מגרשים חיצוניים ואולמות מקורים, בריכות שחייה המותאמות לתקן התחרותי, קבוצות כדורסל, טניס, טניס שולחן, חתירה ועוד.

סל גל
במרכז הספורט של איל"ן ברמת גן פותח משחק ייחודי במרכז הספורט איל"ן רמת גן פותח משחק כדורסל ייחודי. בני נוער נכים (כ-60% מהקבוצה) משחקים ביחד עם ילדים בריאים כשכולם ישובים על כסאות גלגלים.
המטרה היא להדגיש את הדימוי העצמי כספורטאי ולא כבעל נכות ולחשוף את הילדים ללא הנכות לילדים בעלי נכויות במסגרת המעודדת את היכולת ולא את החולשה שלהם.
בנוסף לתרומה החברתית, הפרויקט מכין עתודה לכדור-סל הנכים בישראל. כיום מתקיימים משחקי "סל-גל" במסגרת ליגה ארצית לנוער. למרות העבר המפואר של ספורט הנכים בארץ, זוהי הפעם הראשונה שמתקיימת בארץ ליגה לנוער, על אחת כמה וכמה ליגה עם שילוב ילדים ללא נכות.
גיוס הילדים ללא הנכות נעשה בעקבות הדגמות המשחק בבתי ספר שונים על ידי קבוצת בני נוער ובוגרים המשחקים בליגה ומתוך קהל בני המשפחה והמכרים של הילדים עם הנכויות. מידע נוסף על הפעילות לחצו כאן.


כמובן שפעילויות תחרותיות כמו אלו המתקיימות במרכזי הספורט של איל"ן מביאות לתוצאות של ספורטאים מצטיינים המשתתפים בתחרויות שונות בארץ ובעולם ובסופו של דבר גם הופכים לספורטאים אולימפיים המשתתפים באולימפיאדות הנכים.

במשך השנים צמחו באיל"ן אלופים אולימפיים רבים. בשנת 2007 הוקמה באיל"ן ועדה מיוחדת לטיפול בנושא הספורט המקדישה משאבים כספיים ומקצועיים לפיתוח ענפי ספורט ולעידוד הספורט התחרותי והאולימפי. בהמלצת הוועדה מוענקות מלגות ספורט לספורטאים מצטיינים ותמיכה בספורטאים אולימפיים.

באולימפיאדת הנכים בייג'ין בשנת 2008 השתתפו 9 ספורטאים מאיל"ן. המשלחת חזרה עם 4 מדליות כסף ומדליית ארד. ב-3 מדליות כסף זכתה השחיינית ענבל פיזרו מאיל"ן חיפה, ומדליית כסף נוספת לטניסאים שרגא ויינברג ובועז קרמר מאיל"ן רמת גן.

תמונתה של ענבל פיזרו 
ענבל פיזרו