פרויקט שחייה טיפולית

 

טיפול הידרותראפי
פרויקט השחייה הטיפולית (הידרותראפיה) מעניק טיפול למאות ילדים, בני נוער ומבוגרים מכל הארץ הסובלים מנכויות שריר ועצב, שיתוק מוחין, שיתוק ילדים, טרשת נפוצה, ספינה ביפידה ונכויות פיזיות נוספות.

למרות שהטיפול במים אינו רעיון חדשני, הוא עודנו מהווה אחת משיטות הטיפול היעילות והמקיפות ביותר עבור נכי איל"ן. שחייה תירפאוטית מסייעת לפיתוח השרירים ולשיפור המצב הגופני, החברתי והנפשי של הילדים והמבוגרים.

הפרויקט מתקיים במספר בריכות ברחבי הארץ. הילדים והבוגרים מגיעים לטיפולים פעם פעמיים בשבוע למשך שעתיים של טיפול במים כאשר איל"ן דואג גם להסעות הנכים אל הבריכות ולחזרתם אל בתיהם. קבוצות הפעילות קטנות במיוחד ומותאמות לסוג הנכות של המשתתפים. הטיפול ההידרותראפי באמצעות השחייה מביא לשיפור ולחיזוק פעולת שרירי הגוף אצל המשתתפים.

פרויקט השחייה הטיפולית משפר את איכות החיים של הנכים גם מבחינה פיזית וגם מבחינה רגשית. ההשתתפות בפרויקט מעלה את הדימוי העצמי ומחזקת אותם בהתמודדותם עם מוגבלותם.

ילדים רבים שהשתתפו בילדותם בשיעורי השחייה הטיפולית עברו כשבגרו לשחייה תחרותית וישנם היום מספר נכי איל"ן שהם אלופים אולימפיים בשחייה, השתתפו גם באולימפיאדת הנכים בבייג'ין ומתכוננים לאולימפיאדה הבאה בלונדון ב-2012

המעוניינים לסייע ולתרום לפרויקט השחייה הטיפולית מתבקשים לפנות למרכז איל"ן