פרוייקט לבניית מרכזי יום לנכים עם מוגבלות קשה

 נכים רבים מגילאי 21 ומעלה חיים כיום בבתיהם עם משפחותיהם ללא מסגרת כלשהיא. אחד הנושאים הקריטיים בעבור הנכה הוא יצירת שגרת יום הכוללת פעילויות משמעותיות ובמסגרתן יזכה גם למפגשים ופעילויות חברתיות כדי לחיות חיים מלאים ושלמים כמו כל אדם אחר. הנכה הנשאר בביתו סובל בדרך כלל מבדידות, מתחושת הערכה עצמית נמוכה, משעמום, ומתחושת תלות גבוהה מעבר לתלות הנובעת ממגבלותיו הפיזיות האמיתיות. כמובן שמצב כזה עלול להוביל למשברים נפשיים ולהידרדרות במצב הרפואי.

מרכז היום של איל"ן מציע לנכים בעלי המוגבלויות הקשות החיים בקהילה מסגרת יומית של פעילויות ושירותים כגון: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, פעילויות העשרה כגון: סדנאות יצירה באמנות - ציור, פיסול, עבודות עץ, קרמיקה, שימוש במחשב, לימוד שפות, מוסיקה ועוד. הנכה מקבל במסגרת מרכז היום, הדרכה ואימון אישי או בקבוצות קטנות, בתחומים אלה בהתאם לבחירתו ובמסגרת יכולותיו כדי לפתח את עצמאותו במידת האפשר ולאפשר לו למצות את מקסימום הפוטנציאל הטמון בו.
מרכז יום באשר הוא פועל 5 ימים בשבוע בשעות 8:00-15:00 והנכים מגיעים בהסעה מיוחדת ומותאמת להם ומקבלים בנוסף לפעילויות ולטיפולים גם ארוחת צהריים חמה.
סביבה נעימה ותומכת זו, פעילויות משמעותיות ומאתגרות אלה והטיפול המקצועי מעשירים את חיי הנכים ונותנים להם מסגרת חברתית מקבלת ותומכת.

באיל"ן פועלים כיום מרכז יום בבאר שבע , מרכז יום לנכים צעירים "בית מרים" בקריית חיים, מרכז יום בירושלים ומרכז יום בתל אביב. שלושת האחרונים פועלים בתפוסה מצומצמת במבנים זמניים ובתנאים שאינם מאפשרים את מתן מירב השירותים והם מוגבלים במקום וביכולת קליטת מטופלים חדשים. לכן החל איל"ן בבניית 3 מבנים חדשים למרכזי יום בחיפה, בתל אביב ובירושלים ויתרכז בשנה הקרובה בקידום התהליך כדי לסיים את הבנייה במועד המשוער תוך כשנתיים. כל מרכז יום חדש כזה יוכל לאכלס כ-50-60 מטופלים שיזכו לכל השירותים והפעילויות המתאימים להם. עלויות בניית מרכז יום אחד מוערכות בכ- 7-8 מליון ₪ (כולל הצטיידות). סה"כ הנדרש לפרוייקט זה כ - 24,000,000 ₪.

אנו פונים בזאת לקבלת תרומות מכל גורם או תורם שיראה לנכון לסייע לנו בקידום המשימה החשובה שלקחנו על עצמנו לרווחת הנכים בישראל.