ראשון, 12 ינואר 2014 13:20

24 מלגות מ"קרן ברגמן" לסטודנטים נכים מאיל"ן

בחודש ינואר התקיים במרכז הספורט של איל"ן ברמת גן, טקס חגיגי, בו העניקה 'קרן ברגמן' על שם ד"ר אברהם ופאולינה ברגמן ז"ל, 24 מלגות סיוע לסטודנטים נכי איל"ן.  

הסטודנטים, אשר הגיעו מכל רחבי הארץ לטקס המיוחד, התרגשו לשמוע כי נושא ההשכלה והתרבות היה קרוב לליבם של מקימי הקרן, ד"ר אברהם ופאולינה ברגמן ז"ל , ומטרתם הייתה לסייע לנכי איל"ן במימון לימודים להשכלה גבוהה בישראל.

בין מקבלי המלגות היה גם אברהם רואש, סטודנט לתואר ראשון במשפטים במכללת נתניה:

"בשבילי קבלת המלגה הייתה מלווה בהתרגשות גדולה למרות שזו לא הפעם הראשונה בה אני זוכה למלגה מקרן ברגמן. " סיפר רואש, הסובל משיתוק מוחין ויושב בכסא גלגלים. "איל"ן מלווה אותי לכל אורך החיים, מאז אובחנה אצלי הבעיה, והיום אני סוגר מעגל. היה מאוד מרגש לראות נכים כמוני שמצליחים להשתלב באקדמיה בתארים גבוהים. זה מעצים את הכוח ונותן תקווה להמשך"

יו"ר איל"ן, אהוד רצאבי : "איל"ן מלווה את ילדיו החל מהחינוך הרך ועד למוסדות האקדמיה. הענקת המלגות לסטודנטים נכים תאפשר להם לרכוש השכלה גבוהה המהווה בימינו מפתח לעצמאות כלכלית, דבר שיתרום באופן משמעותי לשילובם בחברה".

ד"ר יוסי מלר, עו"ס ראשי של איל"ן הוסיף: "איל"ן באמצעות הקרן ע"ש פאולינה וד"ר אברהם ברגמן ז"ל מסייעים לסטודנטים עם מוגבלויות פיזיות לרכוש השכלה ומיומנויות אקדמיות שיביאו לקידומם האישי, התעסוקתי, הכלכלי והחברתי. 24 הסטודנטים הנכים מקבלי המלגות ההוכחה החותכת לניצחון הנפש והרוח על מגבלות הגוף".

באירוע השתתף גם ד"ר ליאור חביב, חוקר במכון ויצמן למדע אשר נפצע לפני מספר שנים בתאונה ומאז יושב בכיסא גלגלים. ד"ר חביב אמר לסטודנטים כי עליהם לעשות הכול על מנת להגיע לתארים מתקדמים: "מהרגע שנפגעתי בתאונה הבנתי שהמוח שלי הוא זה שיפתח לי דלתות בעולם. אנשים עם נכות פיזית יכולים להצליח בגדול, אם יתמידו וילמדו, ויקדמו עצמם בעזרת האקדמיה".