שלישי, 01 אפריל 2008 00:00

'מצעד הפרוטות' יום ההתרמה השנתי של איל'ן השנה יתקיים ב-2.4.08

יגאל דמרי, מגדולי הקבלנים בארץ, מונה ליו"ר המצעד
השנה עומד המצעד בסימן נכי איל"ן המתגייסים לצה"ל
אירועי יום ההתרמה יפתחו בטקס בבית הנשיא ב-1.4.08 בשעה 11:00 בבוקר.
מספר הטלפון של מוקד ההתרמות הארצי: 03-9411333

"מצעד הפרוטות" יום ההתרמה השנתי של איל"ן השנה יתקיים ב-2.4.08. טקס פתיחת אירועי יום ההתרמה יתקיים ב 1.4.08, בשעה 11:00 בבוקר בבית הנשיא בירושלים במעמד נשיא המדינה שמעון פרס, ובהשתתפות נכי העמותה ובכללם חיילים נכים.
יגאל דמרי, הבעלים של חברת הבנייה י.ח. דמרי הסכים לשמש יו"ר המצעד.
י.ח. דמרי היא אחת מחמשת חברות הבנייה הגדולות בישראל, הנסחרת בבורסה בתל אביב ופעילה בארץ ובחו"ל. יגאל דמרי, הבעלים של החברה ומייסדה, הוא תושב נתיבות, נשוי ואב לשלושה ילדים ותורם ידוע לעמותת איל"ן.
שמעון צוריאלי, מנכ"ל עמותת איל"ן מוסר: "הקבלן יגאל דמרי הוא תורם קבוע לעמותת איל"ן ומינויו ליו"ר 'מצעד הפרוטות' מהווה את נקודת השיא בפעילות האימוץ, העזרה והליווי שהוא מגיש לעמותת איל"ן מזה שנים. מטופלי עמותת איל"ן מוקירים את תרומתו רבת החסד למען העמותה, שבזכותה שודרג מרכז היום לנכים בבאר שבע ונרכשו אמצעים רבים לקידום הנכים בישראל".

דמרי, יפתח את יום ההתרמה, יחד עם יו"ר איל"ן, רו"ח אהוד רצאבי לצד שמעון פרס, נשיא המדינה באירוע קבלת הפנים המסורתית למען נכי איל"ן, שתתקיים בבית הנשיא ב-1 באפריל.

על רקע הדיון הציבורי בעניין ההשתמטות מצה"ל, החליטה איל"ן לקיים את יום ההתרמה, בשנה זו, בסימן תרומת הנכים לחברה ולצה"ל. נכים רבים מקיימים מאבק עיקש כדי להתגייס לצבא, וצה"ל מגלה פתיחות רבה בשנים האחרונות ומגייס לשורותיו גם נכים פיסיים קשים המרותקים לכיסאות גלגלים.
יש לציין שעוד בבתי הספר התיכוניים איל"ן עושה הכשרות ומכינה את הנערים/ות לחיים שאחרי בית הספר כלומר, להיות אזרחים מועילים לעצמם ולחברה ובמסגרת כך מכינה אותם לשרות ולחיים בקהילה. במסגרת זו יש תלמידי תיכון מתנדבים בבסיסי צהל עוד בזמן הלימודים מתוך מטרה להמשיך בשרות אחר כך או להמשיך להתנדב.

ד"ר יוסי מלר, העובד הסוציאלי הראשי של איל"ן מוסיף כי "השנה תתקיים גם אולימפיאדת הנכים בסין ובעקבות כך חל גידול של כ--40% בתקצוב פעילויות הספורט כולל מתן מלגות לספורטאים מצטיינים, הפעלת מתקני ספורט ברמה בינלאומית וסבסוד הסעות לאימונים"..

לדברי, שמעון צוריאלי, מנכ"ל איל"ן, במהלך 2007 השקיעה איל"ן מאמץ מיוחד בהעמקת ההכשרה, ההכנה והשילוב בתעסוקה של הנכים וזאת בעקבות החוק החדש שעבר בכנסת המעודד העסקת נכים וכתוצאה מכך פנו נכים ומעסיקים רבים בבקשה לעזרה בנושא. השנה אנחנו גם פועלים להקמת מרכזי יום חדשים לנכים בירושלים ובתל אביב שיתנו מענה שיקומי, תעסוקתי וחברתי למאות נכים המחכים לכך.

יו"ר עמותת איל"ן חבר כנסת לשעבר אהוד רצאבי מוסר "יום ההתרמה השנתי של עמותת איל"ן הוא יום בו הציבור כולו נרתם ומתגייס למען אוכלוסיית הנכים בישראל. אני קורא לעם ישראל, כבכל שנה לפתוח את ליבו ולתרום לעמותת איל"ן כדי שביחד נושיט יד למען אוכלוסיית הילדים הנכים בישראל"

 

'   '