חמישי, 02 ספטמבר 2021 10:50

בצער רב עמותת איל״ן מודיעה על פטירתו של מר שאול סווירי, לשעבר יו״ר סניף איל״ן ר״ג וממתנדביה הותיקים והבולטים של העמותה.

בצער רב עמותת איל״ן מודיעה על פטירתו של מר שאול סווירי, לשעבר יו״ר סניף איל״ן ר״ג וממתנדביה הותיקים והבולטים של העמותה.
משתתפים באבל המשפחה. 
מי יתן ולא ידעו עוד צער,
הנהלת העמותה.

הנה תיאור פועלו של שאול ז״ל מתוך אות יקיר איל״ן אשר הוענק לו בשנת 2016:

מר שאול סווירי

שאול נולד בעירק בשנת 1943. עלה לארץ בהיותו בן 7, וגדל ברמת גן — בה הוא מתגורר עם משפחתו  מאז ועד היום.

את שירותו הצבאי עשה בחיל-הים, השתחרר בדרגת סגן ושירת במילואים כקצין הנפגעים של קצין העיר תל-אביב יפו. 

את הקריירה המקצועית החל שאול כמזכיר אגודת הספורט ״הפועל״ במועצת פועלי רמת גן — שם ניצתה אהבתו לספורט. לאחר מכן התקדם לתפקידי מזכיר ״הפועל״ במחוז דן, גזבר מרכז ״הפועל״ ונבחר למזכיר מועצת פועלי רמת גן. עיסוקיו בתחומים הנוגעים לספורט הפכו אותו למבין דבר בספורט בישראל. בעקבות כך מונה ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, ומאוחר יותר למנכ"ל המועצה להסדר הימורים בספורט-הטוטו.

שאול ראה בעבודה למען הציבור שליחות. את התנדבותו באיל"ן החל לפני כ-20 שנים, אז הצטרף לפעילות במרכז הספורט של העמותה ברמת גן, ושימש כחבר בהנהלת המרכז ובועדות השונות. בשנת 2005 הצטרף לסניף רמת גן שם הוא משמש עד היום בתפקיד היו"ר. עד מהרה צורף לחברות בועד המנהל של איל"ן, ומונה לעמוד בראש ועדת הספורט בה הביא לידי ביטוי בצורה המיטבית את ניסיונו וכישוריו המקצועיים. 

בנוסף ייצג שאול את איל"ן במוסדות של ספורט הנכים בישראל. במשך שנים ארוכות כיהן כמ"מ יו"ר ההתאחדות לספורט נכים והועד הפראלימפי. גולת הכותרת של פעילותו הייתה בעת שגייס את ניסיונו העשיר וקשריו הענפים בספורט הישראלי, והיה שותף במהלכים שהביאו להגדלת התמיכה התקציבית של מדינת ישראל לטובת הספורט הפראלימפי. מהלך פורץ דרך שהעלה את מעמד הספורטאים הנכים ואת ספורט הנכים על המפה.

על תרומתו לקידום מעמד ספורט הנכים בישראל ובעולם, פועלו הרב ליצוג איל"ן, ועבודתו המסורה לעידוד תחום הספורט התחרותי והשיקומי בעמותה, מוענק לו אות "יקיר איל"ן" לשנת 2016.

Image
Image
Image