שלישי, 19 ספטמבר 2017 07:41

פרס המועצה אזורית עמק הירדן על "עשיית מופת קבוצתית" הוענק לנוער אשדות יעקב מאוחד

בטקס חגיגי העניקה המועצה האזורית עמק הירדן,  לחברת הנוער של אשדות יעקב פרס על "עשיית מופת קבוצתית" על מפעל קייטנות איל"ן המתקיים בקיבוץ מידי שנה.
הטקס התקיים בהשתתפותו של ראש המועצה , מר עידן גרינבאום.

במהלך הטקס נשאה דברים, סמדר ינאי, בת הקיבוץ אשר ריכזה את קייטנת איל"ן. סמדר הודתה לחברי וועדת הפרס, לבני הנוער ולעמותת איל"ן.

מתוך דבריה: " אני שמחה שמצאנו באשדות דרך לחבר את בני הנוער לעשייה משמעותית, להביא לידי ביטוי את היופי שבנתינה, בעזרה לזולת ואת היכולת להסתכל בעיניים גם למי שהוא לא בדיוק כמותם, לילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים, שחסרים לעיתים את הזוהר והיופי החיצוני- ולמרות זאת לדעת למצוא את זה בהם".

מתוך מכתב שנשלח על ידי  יו"ר איל"ן, רו"ח אהוד רצאבי ומנכ"ל איל"ן ,מר שמעון צוריאלי,  לחברת הנוער של אשדות יעקב מאוחד:
ברצוננו להביע את הערכתנו הרבה ולברך אתכם על זכייתכם בפרס על "עשיית מופת קבוצתית" בגין מפעל הקייטנות שאתם מקיימים עבור ילדי איל"ן.
באיל"ן מאמינים כי המתנדבים הינם חלק חשוב ועיקרי מעוצמתה וחוסנה של העמותה, קייטנות הקיץ הינם דוגמה מדהימה לכוחם ולתרומתם של המתנדבים בפרויקט מיוחד שכולו נתינה ואהבה.
מדובר במסורת מבורכת המאפשרת את יציאתם של ילדים עם מוגבלויות פיזיות לשבוע של בילוי והנאה משלל פעילויות תרבות פנאי והנופש. ולא פחות חשוב מכך למפגש חברתי בלתי אמצעי עם בני נוער מתנדבים, שמוליד קשרים חמים שנמשכים הרבה אחרי שהקייטנה מסתיימת.  מכתבי התודה המרגשים אשר מגיעים אלינו מן ההורים והילדים בסיום הקייטנות ממחישים לנו, שנה אחר שנה, עד כמה המפגש הזה חיוני עבורם.
בני הנוער של קיבוץ אשדות יעקב מקיימים קרוב לשני עשורים קייטנה למען ילדינו. מפעל חשוב זה לא יכול היה להתקיים ללא המסירות, הנתינה והאהבה הרבה שאתם מרעיפים על הילדים הנכים. מי שביקר בקייטנה וראה במו עיניו את מחויבות בני הנוער לפרויקט ואת נכונותם להתמודד עם הטיפול הפיזי בילדים הנכים, על כל המורכבות והאחריות הרבה הכרוכה בכך, יבין שאין בכך שום דבר אשר מובן מאליו, וכי התנהלותכם הינה פועל יוצא מן החינוך לערכים והמסרים שקיבלתם בבית לפתוח את הלב, לגלות חמלה, מעורבות ואכפתיות, ולקחת -חלק פעיל ומשמעותי בשיפור החיים בארצנו.

לא סוד הוא שפניה היפות של החברה הישראלית אינם נחשפים לציבור באותה קלות בה נחשפים השוליים המכוערים. על כן אנו מברכים בחום על יוזמת המועצה האזורית עמק הירדן להענקת פרס אשר נותן ביטוי לחוסנה וליופייה של החברה הישראלית ולערכי המוסר והערבות ההדדית של בני הנוער הנפלאים אשר גדלים בה.

פעילותכם הינה קרן אור המאירה על כולנו ואנו גאים בזכות שניתנה לנו להיעזר בכם לרווחת ילדי איל"ן.

יישר כח!