שני, 13 יולי 2015 10:00

על מסלול הדוגמנות – גם על כיסא גלגלים

חדיג'ה מוחסן, קטועת שתי רגליים מתמודדת בגבורה עם האתגר שהעמידו לה החיים. "לחיות את היום בשבילי הוא לא דבר מובן מאליו. כל ילדותי ביליתי בחדרי ניתוח וחדרי טיפול נמרץ. לימדתי את עצמי לא לוותר וחיפשתי איך להפוך את "הלימון ללימונדה", מספרת חדיג'ה.

לחדיג'ה היה חלום, להיות סטייליסטית ולארגן תצוגת אופנה. ביום שני ה-13.7, חלומה התגשם כאשר ארגנה תצוגת אופנה ביחד עם הסטייליסטית סנדרה רינגלר ובתמיכת מעון הנכים "בית קסלר" של איל"ן  בו היא מתגוררת. לצורך כך, רתמה חדיג'ה את חבריה ממעון הנכים שישמשו דוגמנים בתצוגת האופנה ויוכיחו שבגד יכול להראות יפה גם על אדם הנעזר בכיסא גלגלים.

באירוע תצוגת האופנה הוקמו דוכני מכירה למוצרי לבוש ויופי ואת התצוגה פתחה הזמרת והמפיקה עדי כהן. כל הכנסות האירוע מיועדות לסיוע במימון קייטנות הקיץ של עמותת איל"ן ולהקמת חנות ביגוד יד שנייה בניהולה של חדיג'ה.

לפני מספר שנים למדה חדיג'ה קורס סטיילינג אצל הסטייליסטית סנדרה רינגלר. מאז, היא עורכת סדנאות סטיילינג עבור עובדות ודיירות מעון הנכים ואף תרמה מזמנה ומהידע שלה לנערות מתבגרות בתיכון קריית חיים וכן לנשים מוסלמיות בכפר כאוכב. "תצוגת האופנה הביאה לידי ביטוי את חשיבות העלאת המודעות לאסתטיקה וטיפוח בקרב נשים וגברים המתמודדים עם נכות. שאיפותיי וחלומותיי מצאו את ההזדמנות למימושם במעון הנכים "בית קסלר" של איל"ן בקריית חיים", אמרה חדיג'ה.