רביעי, 15 ינואר 2014 12:43

נחנך חניון נופש פעיל ע"ש איל"ן שהונגש במיוחד עבור אוכלוסיית הנכים ב 'יער האילנות'

במעמד יו"ר קק"ל אפי שטנצלר, חה"כ אילן גילאון, יו"ר הנהלת איל"ן, רו"ח אהוד רצאבי, המנכ"ל שמעון צוריאלי, ומנהל הקרן לפיתוח שירותים לנכים בביטוח הלאומי, שמואל ויינגלס, נחנך ב14 בינואר 'חניון איל"ן'- חניון נופש פעיל אשר הונגש עבור אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, בי'יער האילנות. בטקס השתתפו גם ראשי המועצות קדימה-צורן, אבן יהודה.

החניון השוכן בצל עצי אקליפטוס ב חלקו המערבי של יער אילנות (כ-200 מ' ממערב לכביש 4) כולל שולחנות ומתקני שעשועים נגישים המיועדים לילדים עם מוגבלויות בתנועה, מתקני מנגל, פינות ישיבה, שולחנות פיקניק ועוד, כולם מותאמים ומונגשים באופן מלא   עבור אוכלוסיית הנכים, בעיקר עם נכויות פיזיות.

הפרויקט המשותף נולד לפני כשנה, אז פנה מנכ"ל איל"ן, שמעון צוריאלי, ליו"ר קק"ל אפי שטנצלר וביקש ממנו להירתם ליוזמת הקמת חניון נופש פעיל לציון שנת ה-60 להיווסדה של העמותה.

באיל"ן ציינו כי הם "רואים חשיבות רבה וצורך חיוני ב"בהנגשת" יציאתם של אנשים עם הנכויות הפיזיות, לטיולים ופעילויות בטבע, המאפשר לא רק יציאה מ'דלת אמותיהם', אלא גם הזדמנות לבילוי יחד עם בני המשפחה וחברים בשטח הפתוח".

אחרי בחינת אתרים אפשריים ברחבי הארץ, הוחלט להקים את החניון הייחודי ב'יער האילנות'. בקק"ל ובאיל"ן הסבירו כי "מיקומו הגיאוגרפי המרכזי של החניון, יחד עם העובדה שיהיה בעל נגישות מירבית לאוכלוסייה עם מוגבלות פיזיות, מבטיח שיעשה בו שימוש נרחב מצד ציבור הנכים ובני משפחותיהם".

כאמור, להקמת 'חניון איל"ן' היו שותפים קק"ל, הביטוח הלאומי ואיל"ן.

יו"ר קק"ל אפי שטנצלר ציין במעמד טקס הסרת הלוט וחנוכת הפרויקט כי: "אנחנו גאים לסייע לאיל"ן להביא את הילדים הנכים אל חיק הטבע, בדיוק כמו כל ילד אחר בישראל. היערות של קק"ל, מעניקים גם שירותים חברתיים חשובים, וכשאני אומר שקק"ל פותחת את היערות לציבור, אני מתכוון לציבור כולו, גם ואולי בעיקר לציבור שמגבלות גופניות מקשות עליו את היציאה אל הטבע.

עמוס אטינגר קרא מקאמה מיוחדת שכתב והקדיש לאיל"ן לרגל מאורע חשוב זה.

מקהלת ילדי בית הספר און שרה מספר שירים שריגשו את קהל הנוכחים ובהם גם ראשי מועצות מהאזור, חברי הנהלת איל"ן ואורחים מכובדים.  הילדים גם נטעו עצים מסביב לחניון לרגל ט"ו בשבט הקרב ובא.

מקאמה לחנוכת חניון איל''ן - עמוס אטינגר

צילומים באדיבות ראובן לנגר