שני, 01 אפריל 2019 10:18

מחאה ציבורית "מעלון למימון" – יום שישי 5.4.19

מחאה ציבורית של עמותת איל"ן ותושבי מודיעין – "מעלון למימון" – יום שישי 5.4.19 12:00 – 13:30.

מימון ארזון, תושב מודיעין (לשעבר לוחם משמר הגבול ולוחם ביחידה ללוחמה בטרור),נשוי למיכל, אב לשלושה ילדים, חלה לפני מספר שנים בטרשת נפוצה פרוגרסיבית.

טרשת נפוצה היא מחלה כרונית של מערכת העצבים, הפוגעת בתפקודם התקין של תאי העצב במערכת העצבים המרכזית. תהליך זה גורם לפגיעה באיברים שונים, לרוב בעמוד השדרה, המוח ועצב הראיה. למחלה יש מגוון רחב של תסמינים ובין השאר נגרמת אצל החולה פגיעה בתנועה, עד כדי נכות.

כתוצאה מהתדרדרות המחלה, פנו מימון ומשפחתו בבקשה להתקנת מעלון לדירתו הנמצאת בקומה 2- ברחוב ישעיהו הנביא במודיעין. כל השכנים בבניין חתמו בשמחה כדי לאפשר למימון כניסה ויציאה בטוחה לביתו. אך שכנה אחת בגיבוי משפחתה התנגדה להתקנת המעלון בטוענות שונות.

בדצמבר 2018 החליטה הועדה המקומית לתכנון ובניה של עיריית מודיעין בראשות ראש העיר מר חיים ביבס, לאשר את המעלון למימון ולאחר סיור של מחלקת ההנדסה בבניין משפחת ארזון פנתה לקבלן במטרה להתחיל בתהליכים ראשונים לרכישת המעלון והצבתו בבניין.

באופן מפתיע, פנתה השכנה המתנגדת ובני משפחתה לוועדת ערר המחוזית במשרד הפנים בראשות עו"ד שירה ברנד.

מצב זה חייב את משפחת ארזון להקפיא את תהליכי בניית המעלון שאושר בוועדה המקומית ואף שכבר השקיעה סכום כסף גדול ברכישתו. הדיון בוועדת הערר של משרד הפנים צפוי להתקיים ביום 5.5.2019. ובינתיים מצבו של ארזון הולך ומתדרדר.

בועז הרמן, מנכ"ל עמותת איל"ן, ששמע על הפרשה, החליט בסיוע סניף איל"ן מודיעין, להתגייס ולסייע למשפחת ארזון במאבק המשפטי והציבורי ולאפשר למימון נגישות לביתו בהקדם האפשרי. יצוין כי מצבו של מימון הולך ומתדרדר,  ובשבועות האחרונים הוא נופל באופן תדיר עד כדי כך שלעיתים נאלץ להגיע לביתו בזחילה מהחניה.

במכתב דחוף ששלח הרמן ליו"ר ועדת הערר במשרד הפנים כתב בין השאר: "בסופו של יום, מדובר בבקשה בסיסית שעניינה שמירת כבוד האדם – כל מה שמבקש מר ארזון הוא להכנס ולצאת מביתו בכבוד, מבלי שיצטרכו לשאתו על כפיים, מבלי שיזדקק לתמיכת הזולת, מבלי להתבייש בלקותו ובעצמו".

יודגש כי משפחת ארזון הסכימה לתנאים רבים שהציבה שכנתם המתנגדת למעלון (כגון רישום הערת אזהרה בטאבו שפירוק המעלון יהיה ע"ח משפחת ארזון).עוה"ד מטעם עיריית מודיעין ניסה להגיע לפשרה אך נדחה ע"י השכנה ובני משפחתה בטענות סרק.

ביום שישי הקרוב, 5.4.2019 כ"ט באדר ב', תקיים עמותת איל"ן, יחד עם חבריו של מימון ארזון, אסיפת מחאה שקטה מול ביתו ובית השכנה המתנגדת למעלון (רח' ישעיהו הנביא 37, מודיעין) תחת הכותרת: "מעלון למימון". הציבור הרחב הדוגל בסובלנות לאנשים עם מוגבלות, בשוויון זכויות ובערך האדם, מוזמן. האסיפה תיערך בין השעות 12:00 – 13:30 בצהרים.