חמישי, 20 פברואר 2020 10:06

טקס פתיחת שנת העבודה של איל"ן בבית הנשיא 2020

טקס פתיחת שנת העבודה של איל"ן התקיים בבית נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין בתאריך 4.2.20.  הטקס התקיים בנושא "הצטיינות אנשים עם מוגבלות", מתוך אמונה שאנשים עם מוגבלות יכולים להצטיין במגוון רחב של תחומים, כל אחד על פי כישוריו, רצונותיו ויכולתו,  בדיוק כמו כל אדם אחר.

את הטקסט הנחה מנכ"ל עמותת איל"ן בועז הרמן ובמהלכו נשאו דברים נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין ויו"ר הועד המנהל של העמותה, רו"ח אהוד רצאבי ולקחו בו חלק חברי איל"ן, מתנדבי ועובדי העמותה ושותפים לדרך.

במהלך הטקס הוקרן הסרט "לתת הזדמנות" המספר את סיפורה של עו"ד אולה מלמד. אולה בת 31 , נולדה עם שיתוק מוחין, מתניידת בעזרת כיסא גלגלים ובעזרת קביים ועובדת היום כעורכת דין במחלקה המסחרית של אחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים בישראל. לאורך כל חייה בחרה לעבור את כל השלבים שעובר אדם ללא מוגבלות, הייתה בנבחרת שחייה, התגייסה לשירות צבאי משמעותי רחוק מהבית, למדה משפטים באונ' תל אביב במקביל לאימונים לטריאתלון ולספורט אתגרי. היום בזוגיות עם בן זוג ללא מגבלה כאשר פרד, כלב השירות שלה , לצדה , מסייע לה בכל.

מיה פרי ונועם כתב , שניהם שחיינים מצטיינים צעירים, עטורי מדליות, המתאמנים במרכז הספורט של איל"ן בחיפה, רגשו את הקהל כאשר שיתפו כיצד השחייה שינתה את חייהם, חיזקה אותם והעניקה להם עצמאות וביטחון.

ד"ר גיא גרשטיין, בן 36, המתנייד בעזרת כסא גלגלים בשל  מחלת ניוון שרירים בה חלה בגיל צעיר, סיפר על המשמעות עבורו של רכישת השכלה גבוהה  ועל ההשפעה על מהלך חיוו. גיא קיבל לאחרונה את התואר ד"ר לכלכלה לאחר שסיים מחקר של 5 שנים בתחום של התנהגות צרכנים, הוא  פעיל בקבוצה החברתית לבוגרים של איל"ן,  עוסק במתן ייעוץ שיווקי, מרצה ופעיל חברתי.

הזמר קובי מרימי אשר הגיע לשיר בטקס בהתנדבות, ריגש את הקהל עד דמעות בשירים Home ו – Let it be.

אנו מודים לנשיא המדינה אשר מארח אותנו בביתו מידי שנה בחמימות רבה ואשר ביתו מפיץ מסרים של שיוויון, אור וסובלנות.