שני, 11 דצמבר 2017 15:08

טקס הענקת מלגות להשכלה גבוהה

ב 6.12 התקיים במרכז הספורט של איל"ן ברמת גן, טקס חגיגי, בו העניקה עמותת איל"ן, בשיתוף בנק הפועלים,  32 מלגות סיוע לסטודנטים נכי איל"ן   באמצעות "קרן ברגמן" על שם ד"ר אברהם ופאולינה ברגמן ז"ל.

בין מקבלי המלגות היו גם בר שביט מנשר, סטודנטית למנהל ומדיניות ציבורית במכללת ספיר, שברכה במהלך הטקס בשם הסטודנטים:

"הענקת המלגות מוכיחה לנו את האמון שאיל"ן נותן ביכולת שלנו לרכוש השכלה ולהביא בעתיד לשינוי ושיפור ביחס כלפי אנשים עם מגבלה. איל"ן מלווה אותנו מילדותנו ועד בגרותנו, מעודד, תומך ומסייע לנו להשתלב בחברה בכל תחומי החיים. עבורנו הנכות אינה מגבלה שתעצור בעדנו מלהגיע להישגים ולהגשים תכניות וחלומות לעתיד".

עוד הוסיפה שביט: "בחרנו במסלול של לימודים והשכלה כדי שנוכל לרכוש מקצוע ועיסוק משמעותי בדרכנו לחיים עצמאיים. כמו כל סטודנט אנו מתמודדים עם מטלות, בחינות, מעונות ועמידה בלוחות זמנים, אך גם עם נגישות, התאמות, שיעורי עזר, ניידות והסעות. דבר לא עומד בדרכנו ואנו רואים בכל קושי אתגר שעליו עלינו להתגבר ולהצליח".

יו"ר עמותת איל"ן, רו"ח אהוד רצאבי: "איל"ן מלווה את ילדיו החל מהחינוך הרך ועד למוסדות האקדמיה. הענקת המלגות לסטודנטים נכים תאפשר להם לרכוש השכלה גבוהה המהווה בימינו מפתח לעצמאות כלכלית, דבר שיתרום באופן משמעותי לשילובם בחברה".

הסטודנטים ובני משפחותיהם, אשר הגיעו מכל רחבי הארץ לטקס המיוחד שנערך במעמד יו"ר עמותת איל"ן רו"ח אהוד רצאבי, יו"ר סניף איל"ן ת"א ונאמנת הקרן חנה לאור, נציגת בנק הפועלים ומנהלת אזור מרכז דנית כהן ניצן ועו"ס ראשי עמותת איל"ן אבנר עוקבי, התרגשו לשמוע כי נושא ההשכלה והתרבות היה קרוב לליבם של מקימי הקרן, ד"ר אברהם ופאולינה ברגמן ז"ל , ומטרתם הייתה לסייע לנכי איל"ן במימון לימודים להשכלה גבוהה בישראל.

מתוך דבריה של יו"ר סניף תל אביב ונאמנת הקרן, חנה לאור:

"בראותי את קהל מקבלי המלגות ובני משפחותיהם, אני נזכרת בבני הזוג העריריים, ניצולי השואה, פאולינה וד"ר משה ברגמן ז"ל, שהיו אנשי ספר ותרבות, וביקשו לאמץ את ילדי "איל"ן" ולתמוך בסטודנטים נכים כדי שיוכלו לרכוש השכלה גבוהה, וגם להתפרנס בכבוד בעתיד".

אנו מאחלים לכל הסטודנטים הצלחה רבה.