שישי, 26 יוני 2015 09:00

האסיפה הכללית של איל"ן לשנת 2015 התקיימה בשבוע שעבר במוזיאון א"י בתל אביב

האסיפה הכללית של איל"ן התקיימה ב-18.6.15 במוזיאון א"י בתל אביב.

רו"ח אהוד רצאבי יו"ר הועד המנהל של העמותה בירך את באי האסיפה, מתנדבי ועובדי העמותה נציגי סניפים ומוסדות מכל רחבי הארץ. בדבריו סקר את התנהלות העמותה, תוך שהוא מתעכב על הצורך בהגברת המאמצים לגיוס משאבים כספיים ואחרים. עוד הרחיב על שיתופי הפעולה של איל"ן עם המגזר העסקי וקרא לגורמי הממסד ולממשלת ישראל לפעול יד ביד עם עמותות המגזר השלישי לקידום תחום הרווחה בישראל.
בהמשך הרחיב בנושא ההסכם הקיבוצי המיוחד להעסקת בעלי מוגבלויות בשוק החופשי. הסכם שהוא היה אחד מיוזמיו ומוביליו, וקרא להעמיד במרכז ולפעול במשנה מרץ לאיתור נכי איל"ן אשר מעוניינים להשתלב בתעסוקה וללוות אותם בתהליך ההשמה.
בדבריו קרא היו"ר לכל מתנדבי ועובדי העמותה להמשיך ולהביט קדימה תוך חתירה מתמדת למקצוענות, לשיפור השירות ולהרחבת הפעילות, כל זאת תוך קידום יוזמות חדשות ובחינת דרכים חדשניות שיביאו להגשמת חזון איל"ן לקידום רווחתם של המטופלים.

רו"ח אהוד רצאבי הביע תודה לחברי הועד המנהל היוצאים, ליו"ר וחברי הועדות שעשו מלאכתם נאמנה ואיחל הצלחה לועד המנהל החדש שיבחר. את דבריו סיים בברכת תודה לכל המתנדבים והעובדים, תוך שהוא מביע הערכה עמוקה לפועלם המסור ולתרומתם הגדולה לקידום מטרות העמותה. 

מר שמעון צוריאלי מנכ"ל העמותה דיווח על הפעילות הענפה שהתקיימה בשנה החולפת בין הנושאים עליהם דיווח: הרחבת הפעולות לקידום המצויינות, ימי עיון והשתלמויות לצוותים המקצועיים ולמתנדבים והגברת חילופי המידע והעברת הידע בתוך העמותה, פעולת ותרומת המתנדבים בסניפים ובמוסדות , גיוס מתנדבים חדשים  ופעולת רכזות המתנדבים הארציות בנושא, סיום בניית מרכז יום "בית מרים" בחיפה ואכלוס הבית, התחלת הבניה של מרכז היום החדש בת"א, החשיבות בקיום פעילות חינוכית ערכית במוסדות החינוך לאורך כל השנה, חילופי בעלי תפקידים בעמותה: עו"ס ראשי, ומנהל מרכז ספורט חיפה שפרשו לגמלאות ומינוי מבקר פנים חדש, היערכות לקייטנות הקיץ, תפקוד והתמודדות העמותה לנוכח אירועי "צוק איתן" בקיץ שעבר, פרסום ויחסי הציבור: העלאת מספר קמפיינים חדשים, ובהם  קמפיין "מצעד הפרוטות", קיום  פעולות הסברה מקומיות וארציות לאורך השנה, פעולה להנגשת אתר האינטרנט של העמותה.

המנכ"ל הודה ליו"ר ולחברי הועד המנהל, ולכל המתנדבים והעובדים בסניפי ובמוסדות העמותה, על עבודתם  הנאמנה, ועל פועלם למען רווחת הנכים.

האסיפה הצביעה ואישרה את הדוחות הכספיים לשנת 2014 ואת בחירת הועד המנהל החדש וכן  אישרה בהתאם להמלצת הועד המנהל היוצא, את בחירתו של מר יקותיאל גביש לתפקיד מ"מ  יו"ר ההנהלה,  גזבר כבוד ויו"ר ועדת הכספים של איל"ן.

בחלקה השני  של האסיפה, בשל העובדה שקייטנות הקיץ של איל"ן עומדות בפתח הוקרן סרטון מהתכנית גדולים מהחיים  של ערוץ 2 – ששודר בעבר ובו כיכבה מעיין קטאשוילי וצולם בקייטנת איל"ן . כמו כן   הוצג קמפיין קייטנות איל"ן שהוכן בשנה שעברה ע"י משרד הפרסום מקאן אריקסון המלווה את איל"ן ופועל פרו בונו למעננו מזה מספר שנים. בחלק זה צויין גם הסיוע הרב וההתגייסות בהתנדבות מלאה של משה בכר ממשרד הפרסום "בלקין" וקרן  סרי, עובדת המשרד לגיוס מדיות שונות לחשיפת קמפיין הקייטנות וקמפיינים נוספים של איל"ן במהלך כל השנה. משה בכר, חבר הנהל תאיל"ן המשמש גם כיו"ר בהתנדבות של וועדת ההסברה, קרן סרי ומשרד בלקין "מחוברים" לאיל"ן מזה שנים רבות ובכל שנה אנו זוכים לייעוץ מקצועי וחשיפות תקשורתיות במדיות השונות בזכות קשריהם ומעורבותם הרבה. בהזדמנות זו באסיפה הודה המנכ"ל למקאן אריקסון ולמשה בכר וקרן סרי על התרומה האדירה לפעילות הארגון, שלא תסולא בפז!!!

בהמשך ריגשו  2 תלמידי בית הספר "און"  וואליד אבו חביש ושני פלג את באי האסיפה כששרו 2 שירים בליווי המורה אינה שובייב  שהדריכה אותם והכינה אותם להופעה באירוע. אנו מודים לאינה ולשני היקרות על המאמץ ומבקשים להדגיש את המאמץ המיוחד של וואליד אשר הגיע לשיר תוך שהוא צם את צום הרמאדאן. לוואליד הייתה זו הופעתו האחרונה במסגרת בית הספר "און". וואליד מסיים את בית הספר ויוצא לחיים עצמאיים ובראש וראשונה מתחיל לימודים באוניברסיטה הפתוחה. אנו מאחלים לוואליד הצלחה מרובה.

סיום האסיפה היה בסימן הומוריסטי כשהסטנדאפיסט דדי גל, הלוקה בשיתוק מוחין ומתנייד בכסא גלגלים גרם לנו ל"צחוק על ועם עצמנו".

מנכ"ל מוזיאון ארץ ישראל שאירח את האסיפה, מר אילן כהן הזמין את המשתתפים לבקר במוזיאון ובעיקר להנות מביקור בתערוכת "פיסול ישראלי בזכוכית", תערוכה מרהיבה שהסתיימה יומיים לאחר מועד ביקורנו. הביקור אכן היה מעניין ומרהיב ובסיומו חזרו המשתתפים לארוחת צהריים שלאחריה ניתנה להם ההזדמנות להמשיך לבקר באופן חופשי במוזיאון כאוות נפשם.