חמישי, 26 ינואר 2017 08:30

אירוע פתיחת שנת העבודה של איל"ן בבית הנשיא

רעיית נשיא המדינה, הגברת נחמה ריבלין, אירחה בתאריך 26.1.17 את אירוע פתיחת שנת העבודה של איל"ן.

האירוע נערך בסימן הצדעה לספורטאי איל"ן שחזרו מהמשחקים הפראלימפיים בריו ולמען עידוד דור העתיד של הספורטאים.

את האירוע הנחה מנכ"ל איל"ן, מר שמעון צוריאלי.

נשאו דברים , הגב' נחמה ריבלין, רעיית נשיא המדינה ויו"ר הועד המנהל של איל"ן, רו"ח אהוד רצאבי.

במהלך האירוע הופיעו טליה חדד בת ה 11, יחד עם העובדת הסוציאלית שמלווה את טליה, מלי ברקוביץ , בשני שירים.

בנוסף, הוקרן הסרט "נולד לנצח" אודות הספורטאי הפראלימפי נדב לוי וההתמודדות לקראת המשחקים הפראלימפיים בריו 2016 .

בהמשך האירוע ריגשו את הקהל עד דמעות,  ענבל פיזרו, זוכת תשע מדליות פראלימפיות והספורטאי הצעיר רום לוי בן ה-13, כאשר סיפרו על ההתמודדות שלהם ומקומו של הספורט בחייהם.

ניתן לצפות בקטע המלא של נאומם בקישור שבתחתית העמוד.

קטע מתוך דבריה של ענבל פיזרו המדליסטית הפראלימפית, באירוע:
"הגעתי לאיל"ן כילדה בת חמש, שאמנם גדלה בסביבה תומכת מאוד, אך כבר מבינה שהיא שונה, תחושה שהתעצמה בשנותי בבית הספר, בהשתלבות במסגרת רגילה. כל שרציתי היה להיות כמו כולם, לא לבלוט, לעשות מה שכולם עושים ולא להיות תלויה באחרים. כבר אז, ללא מילים גדולות, הייתה לי מטרה – עצמאות. באיל"ן כשהסתכלתי ימינה ושמאלה לא הייתי שונה, היו עוד ילדים בדיוק כמוני, לא נלחמתי להשתלב אלא הייתי חלק מלהקה, וכך תפתח אצלי יצר תחרות, כי שם התחרות הייתה שווה. רציתי להיות קודם כל יותר טובה מעצמי, ואחר כך מאחרים. בזכות הכלים האלה, היום אני יודעת שאני יכולה להתחרות בעולם האמיתי, לא פחות טוב מכל אדם אחר, עם מגבלה או בלי. היום, אחרי כל שנותיי כילדת איל"ן וכשחיינית נבחרת ישראל 17 שנה, יש לי מטרה נוספת בחיים, אני רוצה לפעול כדי שכל ילד עם מגבלה פיזית כלשהי יקבל את ההזדמנות אותה אני קיבלתי. הזדמנות לשיקום פיזי, לבנייה, להעצמה, לקבל כלים לחיים, להתמודדות ולתחושת שייכות. הזדמנות לחתירה לעצמאות, להשתלבות חברתית, תחושת מסוגלות ותחושת הצלחה. אנחנו כמערכת, מדינת ישראל ואיל"ן, נייצר הזדמנויות ומסלולים לחיים לילדי איל"ן להשתלב, לגדול ולהצליח."

קטע מתוך דבריו של רום לוי בן ה- 13  באירוע: "לפני כמה ימים שאלו אותי מה זה איל"ן בשבילי, אז חשבתי שתי שניות ועניתי, שכמו שבבית שלי אני מרגיש חזק ובטוח ולא צריך לנסות להרשים אף אחד, אז ככה גם באיל"ן – אני פשוט אני. יש לי חלום שאני שואף להגשים: לייצג את ישראל באולימפיאדה, וכמו ענבל, להביא כבוד למדינה, להביא גאווה ותחושת הצלחה לעצמי. מענבל למדתי שכדי להגשים חלומות – צריך לעבוד קשה, צריך להתמיד, ועם הזמן זה אפילו ממכר. ענבל הוכיחה לכולנו שהנכות היא לא מחסום. אני מקווה שהיום הזה יעודד נכים רבים להיות שלמים עם עצמם ולזהות את הכוחות שלהם – וכשהחברה הישראלית תהיה נגישה ומתחשבת, אבל לא מרחמת. כי הקושי שלנו הוא רק בגוף – הנפש שלנו, החלומות שלנו, השאיפות שלנו, הם אלה שצריכים את התמיכה לעוף!".

מתוך דבריה של הגב' נחמה ריבלין באירוע: "חובתנו, עדיין, לתת הזדמנות שווה לכולם להשתלב ולהתאקלם. לא מתוך רחמים וגם לא כמחווה של רצון טוב. מתוך ערכים של צדק ושל שוויון חברתי, של הבנה ושל פתיחות." בסיום דבריה, אמרה רעיית הנשיא: "המשיכו להוכיח שאתם ספורטאים ואנשים שמגיעים גבוה יותר, חזק יותר, ומהר יותר. המשיכו להיות מודל לחיקוי. אנחנו נמשיך לעקוב אחריכם בגאווה. אני מאחלת לכם שנת עבודה פורייה. תודה לכם".

מתוך דבריו של יו"ר הועד המנהל של איל"ן,  רו"ח אהוד רצאבי באירוע: "מי שלא זכה לראות את ענבל פיזרו בריו מנופפת במדליה לא ראה התרגשות. מי שלא ראה אותה מחמיצה לא ראה נחישות. מי שלא ראה את שרגא נושא את דגל ישראל ומאחוריו הנבחרת לא ראה גאווה בחייו. החבר׳ה האלה הם על אנושיים ומהווים דוגמא לכולנו".

מתוך דברי מנכ"ל איל"ן, מר  שמעון צוריאלי באירוע: "אנחנו מודים לגברת נחמה ריבלין על כך שבית הנשיא מארח את איל"ן מזה שנים. השנה אנחנו מקדישים את הבוקר הזה לציון הספורט השיקומי והתחרותי. יושבים עימנו ספורטאי איל״ן אשר השתלבו בספורט בנעוריהם למטרות שיקומיות, ולאחר מכן בבגרותם מייצגים את ישראל בכבוד. היום נצדיע לחברינו בנבחרת ישראל ולמאמניהם בריו ונעודד את ילדי אילן אותם אנו מטפחים ואליהם אנו נושאים עיניים לעתיד."