שלישי, 09 ינואר 2018 14:18

אירוע הפרידה ממנכ"ל העמותה היוצא

באירוע מרגש, בהנחייתו של עמוס אטינגר, נפרדו מטופלי, מתנדבי ועובדי העמותה ממנכ"ל העמותה בעשרים השנים האחרונות, מר שמעון צוריאלי, אשר פרש בסוף דצמבר 2017 לגמלאות כשהוא משאיר אחריו חותם של עשיה מפוארת ומלאת הישגים. 

למנכ"ל היוצא חלק נכבד בקידום תחומים רבים הנוגעים לרווחתה של אוכלוסיית הנכים בישראל: בתקופת כהונתו זכתה העמותה בפרס ישראל למפעל חיים, נבנו מרכזי יום ושיקום לנכים קשים בערים הגדולות בישראל, הוגדל מספר קייטנות הקיץ ומספר החניכים הנכים אשר לוקחים בהן חלק, התפתחו משמעותית תחומי הספורט השיקומי והתחרותי והורחבה פעילותה של העמותה בכל רחבי הארץ.

בין הנוכחים באירוע:  יו"ר האופזיציה, ח"כ בוז'י הרצוג, מנכ"ל משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים ד"ר אביגדור קפלן, חברי הכנסת לשעבר עוזי ברעם ואופיר פינס ושותפים רבים נוספים לדרך.

באירוע נשאו דברים יו"ר עמותת איל"ן, רו"ח אהוד רצאבי ומנכ"ל משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, ד"ר אביגדור קפלן,  אשר בירכו את שמעון על עשייתו הענפה לאורך השנים ואיחלו לו פרישה קלה ומהנה.

מדברי יו"ר העמותה, רו"ח רצאבי, אשר העניק לשמעון מגן הוקרה על עשייתו הברוכה לאורך השנים: " שמעון תמיד ידע לנווט ולשלוט בכל הקורה בעמותה, להפגין נחישות מחד ורגישות וחמלה מאידך, זאת מתוך דאגה ומסירות לעמותה". 

ד"ר אביגדור קפלן: " עמותת איל"ן בניהולך השכילה לפתח מגוון שירותים איכותיים עבור אנשים עם נכויות פיזיות. משרדנו גאה בשותפות עם העמותה באספקת שירותי שיקום מגוונים לאנשים עם מוגבלויות".

יו"ר האופוזיציה , ח"כ בוז'י הרצוג , בירך גם הוא את שמעון. מתוך דבריו:  ״אין ישראלי שלא מכיר את סמלה של איל״ן. שמעון הוא מהפכן גדול, הוא חוזה ורואה למרחוק ותרומתו לאוכלוסיית הנכים בישראל תיזכר לדורות״.

המנכ"ל הנכנס, מר בועז הרמן, הודה לשמעון על הסיוע בכניסתו לתפקיד ועל העבודה הקשה אשר הובילה את העמותה להישגים מרשימים ויוצאי דופן.

 

את מתנדבי העמותה ייצגה הגב' שרה לבנשטיין, יו"ר סניף חיפה,  אשר  סיפרה על היכרותה רבת השנים עם שמעון ועל השינויים שעברה העמותה בתקופה זו.

"בכהונתך הצלחת להגביר את המעורבות החברתית, השייכות ותחושת הסולידאריות בין הסניפים, המוסדות והמרכז, דבר שמהווה בסיס איתן לאיכות חיים ורווחה בעמותה ומטביעים את חותמם על אופייה המיוחד.

כמתנדבת וותיקה בהנהלת איל"ן חיפה ואיל"ן בכלל, ברצוני לומר לך שמעון היקר, בשם המתנדבים כולם – המון תודה שהיית שם בשבילנו בכל עת ובכל שעה, על התמיכה, המסירות, הנכונות, הסבלנות, הנחישות והדבקות במטרה, כל זאת, עם לב חם והרבה אהבה לנכים ולכל עובדי ומתנדבי איל"ן כאחד."

לסיום העניקו שרה לבנשטיין ואנה יורביצקי, משתקמת במרכז היום של העמותה בקריית חיים "בית מרים",  לשמעון ציור דיוקן , פרי יצירתה של אנה.

 

ספורטאית טניס השולחן הפראלימפית,  קרולין טביב, אשר חזרה לאחרונה עם מדליית זהב מאחת התחרויות החשובות בעולם נפרדה גם היא משמעון.

קרולין סיפרה כיצד החלה בגיל 3 את דרכה בעמותה, על השתלבותה במרכז הספורט, על המקום של הספורט בחייה ועל הלימודים לתואר ראשון בעזרת מלגה ללימודים גבוהים שקיבלה מהעמותה.

כל אלה , בתקופת כהונתו של שמעון צוריאלי.

מתוך דבריה: " איל"ן היא חלק חשוב ומשמעותי בחייהם של ילדים ובני נוער נכים בישראל, ולך, שמעון, היה ויש חלק חשוב בהובלתו של הארגון בכיוון זה.

בשם כל ילד שקיבל כסא גלגלים מאיל"ן, בשם כל סטודנט שקיבל מלגה (ביניהם אני), בשם כל ספורטאי שפעילותו ממומנת על ידי איל"ן, ובשם כל מבוגר במרכזי היום או במפעלים המוגנים - תודה, המון בריאות, ואנא, המשך בפועלך המבורך למען הנכים גם לאחר סיום תפקידך הרשמי."

תלמידי בית ספר לחינוך מיוחד "און", מעיין קטשווילי, יהונתן מדמון ושני פלג הופיעו בשיר "מילה טובה" בליווי המורה למוסיקה  אינה שובייב  לקול תשואות הקהל.

 

בסיום האירוע, הפתיעו נכדיו של שמעון צוריאלי: בברכה אישית חמה ומרגשת לסבא שמעון.