חמישי, 21 יוני 2018 10:09

איל"ן מציגה לראשונה תערוכת ציורים במטה האו"ם בניו יורק!

מטופלי איל"ן שגרירים של כבוד במטה האו"ם!

ביום ג', 12.6.18, הושקה במטה האו"ם בניו יורק תערוכת ציורים ראשונה מסוגה של מטופלי העמותה. במסגרת התערוכה אשר נקראת "גוונים של צבע", הוצגו כ- 20 מיצירותיהם של  ילדי ומשתקמי העמותה ממרכזי היום של העמותה בתל אביב, באר שבע , מעון  "בית קסלר" בקריית חיים ומבתי ספר לחינוך מיוחד בהם תומכת העמותה,   כל זאת במטרה לעורר מודעות לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה, תוך הבעת הוקרה מיוחדת לציירים המוכשרים.

אנו באיל"ן מאמינים כי האמנות הינה אחת מכלי הביטוי החזקים ביותר אשר עומדים לרשות ילדים אלה, כדרך להבעה עצמית, ובאמצעותה מגלים רבים מהם את כישוריהם ויכולותיהם יוצאות הדופן. מעבר לכך, בזכותה הם יכולים לחוש כאדם "שווה בין שווים".

את העמותה ואת ישראל ייצגו באו"ם יו"ר העמותה -  מר אהוד רצאבי, מנכ"ל העמותה -  מר בועז הרמן ותת אלוף במילואים אלון דומניס אשר סיפרו אודות הפעילות היומיומית הנעשית עם חברי העמותה במטרה להביא להעצמתם בכל תחומי החיים ולתת להם את הכלים לחיות חיים מלאי משמעות.

תת אלוף דומניס הציג את סיפורו האישי, כתינוק אשר חלה בפוליו, גדל באיל"ן והגיע להישגים מעוררי השראה.

באירוע לקח חלק שגריר ישראל באו"ם, מר דני דנון, אשר נשא דברים באירוע ההשקה , נציגי ארגונים מכל העולם העוסקים בשיקום אנשים עם מוגבלויות, דיפלומטים ועובדי האו"ם.

 

ילדי איל"ן מספרים על יצירותיהם אשר השתתפו בתערוכה:

עידן זסלר בן ה-15 מכרמיאל נולד עם מחלת גידים בעקבותיה הוא משותק בפלג גופו התחתון ומתנייד בעזרת כיסא גלגלים. אך המגבלה לא מונעת ממנו להגשים את התחביבים שהוא כל כך אוהב, לשיר, לשחות, ובעיקר – לצייר. לעידן אח נכה ואחות "בריאה". הוא לומד בבי"ס תפן בכפר ורדים אשר נתמך על ידי איל"ן וציורו "חלקים צבעוניים שלי" יוצג בתערוכה באו"ם. "את ציור החלקים ציירתי לאחר שהקשבתי לשיר "Somebody that I used to know" של GOTYE. השיר הזה גרם לי לחשוב על בני האדם ועל כך שהם עשויים מחלקים, חלקים של מחשבות והתנהגות. ציירתי את עצמי כפי שאני רוצה שכולם יראו אותי. נער שעשוי מחלקים, אבל הוא בעצם שלם. כמו כולם", מספר עידן.

אוראל ניגרקר בת ה-24 מדימונה, משתקמת ממרכז היום של איל"ן בבאר שבע, מעידה כי אהבתה הגדולה היא ציור, והמגבלה איננה מונעת ממנה לעשות כן. אוראל מתניידת בעזרת כיסא גלגלים ולה שיתוק מוחין מלידה. לאוראל אחות תאומה "בריאה" ולשתיים קשר חזק ומיוחד מאוד. חלומה הוא ללמוד אומנות באוניברסיטה. אוראל קראה ליצירה שלה אשר תוצג באו"ם - "חמניות", והיא מעידה כי הציור והחמניות מסמלים עבורה חופש, עצמאות וצמיחה.

איל"ן מציגה מודל ייחודי והוליסטי בטיפול ושיקום של אנשים עם מוגבלות גם ברמה הבינלאומית והתערוכה מדגימה את תפיסת הארגון בתחום העצמת האנשים עם צרכים מיוחדים, יכולותיהם להבעה עצמית גבוהה ומיצוי הפוטנציאל הטמון בהם. 

 

קישורים:

חברת החדשות – עמותת איל"ן ייצגה את ישראל לראשונה באו"ם

רדיו תל אביב – ראיון עם אהוד רצאבי, יו"ר עמותת איל"ן לגבי השתתפות איל"ן בתערוכה באו"ם

רשת ב' - עמותת איל"ן בשבוע הזכויות לאנשים עם מוגבלויות באו"ם

החופש לצמוח (ynet, 29.6.18)