שלישי, 16 פברואר 2016 16:00

אושר בקריאה ראשונה: גופים ציבוריים יחויבו לייצוג הולם של עובדים עם מוגבלויות

הצעת החוק המבקשת לתקן את חוק שירות המדינה (מינויים) משנת 1959, ולקבוע כי גופים ציבוריים - משרדי הממשלה, הרשויות המקומיות, כוחות הביטחון, חברות ממשלתיות, מוסדות להשכלה גבוהה, ועוד - יחויבו להעסיק אנשים עם מוגבלות בשיעור שבין 5%-7% באופן קבוע, תוך תעדוף לאנשים עם מוגבלות משמעותית (אדם שדרגת נכותו מגיעה ל-40%, או מי שהוגדר כמשתקם על ידי הרשויות).

רו"ח אהוד רצאבי, יו"ר איל"ן: "הנושא של חשיבות העסקת בעלי מוגבלויות בחברה עלה לשיח היום הציבורי לפני כשנתיים כאשר ההסכם אשר יזמתי יחד עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ונשיא לשכת הארגונים לשעבר, צביקה אורן המחייב מעסיקים לייצוג הולם של בעלי מוגבלויות הפך מחזון למציאות עם חתימת של שר הכלכלה לשעבר נפתלי בנט על צו ההרחבה.

כעת המציאות עולה על כל דמיון במובן הטוב של המילה ונסגר מעגל של תהליך ארוך שמטרתו שיפור בשיעור העסקת מוגבלויות ושילובם בחיי החברה והכלכלה. החוק שעבר אתמול בקריאה ראשונה הינו שיעור חשוב עבור כל אזרח בישראל על סובלנות וקבלת האחר- הלכה למעשה. תמיכת חברי הכנסת בחוק הינה בעלת חשיבות כלכלית, מוסרית וציבורית רבה לקראת חברה נאורה יותר, טובה יותר ובריאה יותר ועתיד שווה לכולם".

לקישור לכתבה בדה מרקר לחצו כאן

מצ"ב הצעת החוק