מתוך תוכנית "המהדורה הצעירה" ב 27/7/15 ששודרה בערוץ הילדים (27/07/2015)

גדעון אוקו : כמעט חצי מחופשת הקיץ כבר מאחורינו, עוד מעט גם יסתיימו הקייטנות. אנחנו רוצים עכשיו לספר לכם על קייטנה מיוחדת של איל"ן, שהוא ארגון לילדים נכים. שבוע שלם שכולל לינה ופעילויות מגוונות, המדריכים כולם מתנדבים, הנה.
יונתן ארונסון-מדריך בקייטנת איל"ן בארות יצחק : בקייטנה יש ילדים שהם לא, הם לא ילדים רגילים, כמו שאנחנו רואים כל יום. כאילו זה ילדים שהם חלקם בכיסאות גלגלים, קביים, בעיות בדיבור חלקם וזה שונה. אתה צריך להרים אותם מפה לשם ויש כאלה שלא יכולים ללכת אז צריך לסחוב אותם, לקחת אותם.
טליה שניאור-מדריכה בקייטנת איל"ן בארות יצחק : הולכים לסופרלנד, עושים שיט בים התיכון, נמצאים פה הרבה גם בקיבוץ בבריכה, עושים פעילויות עם אנשי הקיבוץ. כל הדברים מגיעים כהתנדבות של אנשים שהם מביאים ותורמים לנו. וזה אנשים בעיקר עם המון רצון לעזור ולעשות טוב מגיעים לפה.
אבנר עוקבי-עובד סוציאלי ראשי בעמותת איל"ן : למעשה הייחוד של הקייטנה הזאת, כמו שאר הקייטנות של איל"ן שמתקיימות בכל הארץ, למעלה משלושים ושלוש קייטנות, אלה קייטנות שמאורגנות על ידי היישובים עצמם, על ידי הקיבוצים עצמם. החונכים הם חונכים מתנדבים שעושים את הפעילות הזאת במהלך תקופת הקיץ כאקט של התנדבות למען ללא שום תמורה.
עקיבא ארונסון -מדריך בקייטנת איל"ן בארות יצחק : זה אומר מצידנו להיות אתם עשרים וארבע שעות ולא לעזוב אותם לרגע.
אבנר עוקבי : המטרה של הקייטנה למעשה זה אותו ילד עם צרכים מיוחדים שמאפשר לו לחוות את חוויות הקיץ כמו כל ילד בישראל, אבל עם תנאים הרבה יותר מוגנים, הרבה יותר בטיחותיים. המטרה שהילד יחווה חוויות רגילות כמו כל ילד אחר.
עקיבא ארונסון : ההורים שלהם שכל היום אתם, כל השנה, מה זה בשבילם שבוע חופש? שבוע חופש זה המעט שאנחנו יכולים לעשות בשבילם.
יאיר שניאור : הקייטנה הזאת היא שליחות מאוד גדולה. הילדים פה באמת צריכים יחס יותר מיוחד. כל הצרכים שלהם דרושים הרבה יותר תשומת לב ובסוף הקייטנה אתה רואה אותם מחייכים וזה נותן לך תחושת סיפוק אדירה של כל השבוע הזה וגם להמשך השנה.
טליה שניאור : בדרך זה גם לשמח את עצמי, חוץ מלשמח אותם, כי אני מרגישה ממש טוב עם זה שאנשים שזקוקים לי ואני עוזרת להם.
עקיבא ארונסון : בסופו של דבר אני יכול לסיים שבוע והחניך אפילו לא זוכר אותי. אבל לפי דעתי הנתינה הזאת שאני יודע שאני לא מקבל כלום זה הנתינה האמיתית.
טליה שניאור : החוויה שזכורה לי זה באמת שהם מסיימים את הקייטנה ונוצר חיבור עמוק וקשר ממש מיוחד עם החניכים והחונכים ביחד ולנו קשה להיפרד מהם, להם קשה להיפרד מאתנו ויש הרגשה של, זה לא מספיק אנחנו רוצים עוד.
עקיבא ארונסון : זה לא קשר רגיל, זה קשר, אהבה בלי גבול. קורא לכל האנשים לכל מי שרוצה, אין גבול לנתינה שאפשר לתת. כל אחד וכל מי שרוצה יכול לבוא ולעזור. רק תבואו ותיתנו ותעזרו.
גדעון אוקו : אהבה בלי גבול, זה יפה, כל הכבוד לחברים האלה.