אודות

עמותת איל"ן מטפלת באלפי ילדים ובוגרים עם מוגבלות פיזית המתמודדים עם מוגבלות מוטורית ומחלות שריר ועצב שונות, כגון: שיתוק ילדים, שיתוק מוחין, ניוון שרירים ועוד.

איל"ן הוקמה בשנת 1952 הודות להתארגנויות מקומיות של מתנדבים, מתוך מטרה לטפל באלפי התינוקות והילדים שנפגעו ממגפת הפוליו שפשטה בארץ באותה תקופה. מאז הקמתה, נעזרת העמותה באלפי מתנדבים מסורים המלווים את החברים בה.

איל"ן מעניקה שירותים לאלפי ילדים ובוגרים עם מוגבלות ובני משפחותיהם,  באמצעות עשרות סניפים ומוסדות הפזורים בכל רחבי הארץ. איל"ן מסייעת לילדים ובוגרים עם מוגבלות בכל המגזרים: בקיבוצים, במושבים, במגזר הערבי ובמגזר החרדי ומלווה את חברי העמותה בכל שלב בחייהם, מרגע איתור המוגבלות ובכל שלבי החיים.

העמותה מפעילה שני מרכזי ספורט גדולים, לילדים ובוגרים עם מוגבלות, וכן מרכזי שיקום ותעסוקה לבוגרים עם מוגבלות. כמו-כן, מפעילה איל"ן מעון ביתי לילדים בירושלים המהווה בית חם ותומך עבור ילדים שאינם

יכולים לגור עם בני משפחותיהם, מסיבות שונות.

איל"ן רואה בהשתלבות ילדים ובוגרים עם מוגבלות פיזית בחברה ובקהילה, יעד מרכזי.

מטרת עמותת איל"ן היא לשפר את איכות חייהם של אנשים עם מוגבלויות פיזיות בישראל ולקדם את שילובם בחברה. אנו מאמינים כי מתפקידנו להעניק לילדים ובוגרים עם מוגבלויות פיזיות בישראל,  את כלל השירותים והטיפולים הדרושים להם מיום היוולדם ובמהלך כל חייהם,  לשם מיצוי הפוטנציאל האישי והשגת עצמאות מרבית.

איל"ן תפעל למען:

  • חיזוק החוסן המשפחתי: ייעוץ הדרכה ובניית מנהיגות הורית לצורך פיתוח כלי התמודדות והעצמה עבור ילדים ובוגרים עם מוגבלויות פיזיות ובני המשפחות.
  • מתן מענה מותאם אישית לאנשים עם מוגבלויות בתחומי החיים השונים, למען קידום הזדמנויות להשתלבות בשוק העבודה, פתרונות דיור מגוונים ומתן מענה  לצרכים החברתיים והתרבותיים של החברים בעמותה.
  • הגברת המודעות הציבורית לחיים עצמאיים, להשתלבות בחברה, פיתוח מנהיגות ונגישות בכל תחומי החיים, הסרת חסמים וסיוע במיצוי זכויות.

מרבית תקציב העמותה מגיע מתרומות וממענקים של אנשים ומוסדות המזדהים עם מטרות ארגוננו.

עמותת איל"ן הינה עמותה רשומה לפי חוק וללא כוונת רווח.